preloader

Avrupa Yakası Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Avrupa Yakası Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Avrupa Yakası KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI 2021 2022 2023

Ne bilmek istiyorsun

Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar (OB / GYN’ler) hamilelik, doğum ve kadın üreme sistemi ile ilgili bakım sağlar.

Kadınları hamilelikleri boyunca tedavi eder, onlara danışmanlık yapar ve bebek doğururlar. Ayrıca meme kanseri, rahim ağzı kanseri, hormonal bozukluklar ve menopozla ilgili semptomlar gibi kadınlara özgü sağlık sorunlarını teşhis ve tedavi ediyorlar.

Bu kariyer neye benziyor?

Birçok kadın doğum uzmanı ve jinekolog uzun, düzensiz ve gece saatlerinde çalışır. Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar, hastalarına bakmak için ofisleri ve hastaneler arasında seyahat edebilirler. Çağrı sırasında, bir hastanın endişelerini telefonla ele almaları veya bir hastaneye veya huzurevine acil bir ziyaret yapmaları gerekebilir.

Kadın doğum uzmanlarının ve jinekologların yapabileceği bazı şeyler:

 • Bir hastanın tıbbi geçmişini alın
 • Mevcut bulguları ve tedavileri göstermek için çizelgeleri ve hasta bilgilerini güncelleyin
 • Sağlık sorunları için önleyici taramalar yapın
 • Ameliyat yapın ve doğum sancılarına ve bebeklerin doğumuna yardımcı olun
 • Hemşirelerin veya diğer sağlık personelinin gerçekleştirmesi için testler sipariş edin
 • Herhangi bir anormal bulguyu belirlemek için test sonuçlarını gözden geçirin
 • Bir tedavi planı önerin ve tasarlayın
 • Hastaların sağlıkları ve iyilik halleriyle ilgili endişelerini ele alın veya sorularını yanıtlayın
 • Doğru beslenme ve hijyen gibi konuları tartışarak hastaların sağlıklarına dikkat etmelerine yardımcı olun
Avrupa Yakası Kadın Doğum 0532 173 49 89 Tüp Bebek Fiyatları
Avrupa Yakası Kadın Doğum 0532 173 49 89 Tüp Bebek Fiyatları

Hangi becerilere ihtiyaç var?

 • İletişim becerileri: Kadın doğum uzmanları ve jinekologların mükemmel iletişimciler olmaları gerekir. Hastaları ve diğer sağlık destek personeli ile etkili bir şekilde iletişim kurmaları gerekir.
 • Merhamet: Hasta veya yaralı hastalar aşırı derecede ağrı veya sıkıntı içinde olabilir. Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar hastaları ve ailelerini şefkat ve anlayışla tedavi etmelidir.
 • Detay odaklı: Hastalar uygun tedavi ve ilaçları almalıdır. Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar, hasta bakımı ile ilgili çeşitli bilgileri doğru bir şekilde izlemeli ve kaydetmelidir.
 • Beceri: Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar çok hassas ve bazen keskin araçlarla çalışabilir ve hataların ciddi sonuçları olabilir.
 • Liderlik becerileri: Kendi muayenehanelerinde çalışan kadın doğum uzmanları ve jinekologlar, diğer profesyonellerden bir kadroyu yönetmelidir.
 • Organizasyonel beceriler: İyi kayıt tutma ve diğer organizasyon becerileri hem tıbbi hem de iş ortamlarında kritiktir.
 • Sabır. Doğum uzmanları ve jinekologlar, özel ilgiye ihtiyaç duyan hastalarla uzun süre çalışabilirler: Tıbbi tedaviden korkan kişiler daha fazla sabır gerektirebilir.
 • Fiziksel dayanıklılık: Kadın doğum uzmanları ve jinekologlar, engelli hastaları kaldırma veya döndürme veya diğer fiziksel görevleri yerine getirme konusunda rahat olmalıdır.
 • Problem çözme becerileri: Kadın doğum uzmanları ve jinekologların hastaların semptomlarını değerlendirmeleri ve uygun tedavileri uygulamaları gerekir. Bir hastanın hayatı tehdit altındaysa bunu hızlı bir şekilde yapmaları gerekir.

Bir Jinekoloğu İlk Ne Zaman Ziyaret Etmelisiniz?

İlk jinekolog ziyaretinizi 13-17 yaşları arasındayken yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Ziyaretiniz hakkında biraz endişeli hissediyorsanız, lütfen bize bildirin. Sizi rahat ettireceğimize ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için yaptığımız her şeyi açıklayacağımıza söz veriyoruz.

Bir Jinekolog İlk Ziyaretinizde Ne Yapar?

Bazen, ilk ziyaretinizde, sizinle sadece sağlığınız ve gelecekteki randevularda neler bekleyeceğiniz hakkında konuşmak istiyoruz. Çoğu zaman, bu bir pelvik muayeneyi içermez.

Ancak çok ağrılı veya ağır adet dönemleri gibi sağlık sorunlarınız varsa,   bazı testlere ihtiyacınız olabilir.

Kesin olan bir şey var: çok soru soracağız! Size yardımcı olabilmemiz için sizi bu şekilde tanıyoruz. Bu sorulardan birkaçını utanç verici veya hakkında konuşmayı zor bulabilirsiniz. Regl döneminizi veya seks yapıp yapmadığınızı tartışacağız. Dürüst olmak önemlidir.

Ebeveyninizin sizinle aynı odada olması konusunda endişelenmeyin. Size bu kişisel soruları sorarken genellikle ebeveynlerden en azından zamanın bir kısmında dışarıda beklemelerini isteriz.

Bilgilerin gizli kalmasını sağlayacağız – ancak bu sağlık sorunlarını ebeveyninizle görüşmenizi öneririz.

Bize son adet tarihinizi ve ilk adet döneminizi geçirdiğinizde kaç yaşında olduğunuzu söylerseniz bize yardımcı olacaktır. Ayrıca aşağıdaki gibi sorular da sorabiliriz:

 • Düzensiz adetleriniz mi var?
 • Adet kramplarınız ne kadar kötü?
 • Rahatsız edici bir kaşıntınız var mı?
 • Sevişiyormusun
 • Seks yapıyorsanız, prezervatif kullanıyor musunuz? Başka bir doğum kontrol yöntemi kullanıyor musunuz?

Jinekologların sadece “aşağıda” neler olup bittiğini değil, tüm sağlığınızı önemsediğini bilmek sizi şaşırtabilir. Depresyondaysanız, kilo vermekte güçlük çekiyorsanız veya uyku problemleriniz varsa bize anlatın!

Ne Tür Sınavlar Yapmam Gerekecek?

Size genel bir fizik muayene yapacağız. Bu, kan basıncınızı, nabzınızı, kilonuzu kontrol edeceğimiz ve kan testi için biraz kan almamız gerekebileceği anlamına gelir. Bu, prediyabet gibi hastalıklarınız olup olmadığını görmemize yardımcı olacaktır .

Seks yapıyorsanız, size cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar için bir test yapabiliriz. Bizimle seks hakkında konuşmanın zor olabileceğini biliyoruz, ama bu bizim işimizin bir parçası.

Bizimle konuşmaktan asla utanmamalısın. Aslında cinsel sağlığınız çok önemlidir.

Her yıl yüzlerce kadınla cinsel yaşamları hakkında konuştuğumuzu unutmayın. Endişelenmenize gerek yok. Anlıyoruz.

Ayrıca harici bir genital muayene de yapacağız. Bu araçlar sizin vajina sözde senin etrafındaki bölgede bakacağız vulva .

Ayrıca iki el sınavı da yapabiliriz. Bu muayene sırasında, kayganlaştırılmış iki parmağınızı vajinanıza yerleştireceğiz. Öte yandan karnınızı kontrol edeceğiz. Bu, rahminizi ve yumurtalıklarınızı hissetmemizi sağlar. Bu, büyümeleri veya kistleri kontrol etmenin bir yolu.

Bu rahatsız edici olsa da acıtmamalı. Bunun için endişeleniyorsanız, lütfen bizimle konuşun.

Tüm sorularınıza cevap vermek istiyoruz. İlk jinekolojik randevunuzun olumlu bir deneyim olması bizim için önemlidir.

Pap Smear Alacak mıyım?

Tipik olarak, 21 yaşında veya daha büyük olmadığınız sürece Pap smear yapmayız. Ancak, adet dönemleri, ağrı veya kaşıntı gibi bazı problemleriniz varsa, nedenini belirlemek için bir şeyleri kontrol etmemiz gerekecektir.

Pap Smear Sırasında Ne Olur?

Pap smear sırasında vajinanıza nazikçe spekulum adı verilen bir şey yerleştiririz. Bu, vajinal duvarlarınızı birbirinden ayrı tutmamızı sağlar, böylece rahim ağzınıza iyi bakabiliriz.

Serviksiniz rahim ve vajinanız arasındadır.

Ardından rahim ağzınızdan hücre almak için küçük bir fırça ve minik bir spatula kullanıyoruz. Bu hücreleri mikroskop altında inceliyoruz.

Rahim kanseri teşhisi acıtır mı?

Kabul ediyoruz, bu en rahat test değil, ama acıtmamalı. Herhangi bir ağrı veya rahatsızlık hissederseniz, bize bildirin.

İlk Jinekomasti Randevuma Nasıl Hazırlanırım?

İlk jinekolog randevunuza hazırlanmak gerçekten çok kolay. Sınavınızı döngünüzün ortasında planladığınızdan emin olun. Sınav sırasında adet görmediğinizden emin olmak istiyoruz.

Düzensiz adet dönemleriniz varsa, bu, randevunuz sırasında bahsetmeniz gereken bir şeydir.

Sınavınızdan iki gün önce şunları YAPMAMALISINIZ:

 • Seks yapmak
 • Douche
 • Toz veya krem ​​kullanın
 • Tampon kullanın veya vajinanıza herhangi bir şey koyun

Bize sormak istediğiniz soruları düşünmek de yardımcı olur.

“Aşağıda” Tıraş Olmam Gerekir mi?

Tıraş olup olmayacağınız tamamen size kalmış. Bu senin seçimin ve sınavını hiç etkilemeyecek. Kasık kıllarınızı nasıl kestirdiğiniz, hatta tıraş olsanız bile bizim için gerçekten önemli değil.

Kadın Sağlığında Çalışanlar: Her Zaman Yanınızda

Sizi sadece ilk sınavınızda görmek istemiyoruz. Sizi her yıl görmek istiyoruz. Sizinle bu şekilde ilgileniyoruz.

İhtiyaçlarınızı ilk sıraya koyuyoruz. Biz buna sizin bakımınızda ortak olmak diyoruz.

Herhangi bir sorunuz olursa, doktorlarımızla konuşmaktan çekinmeyin. Ayrıca ebeveynlerinizle sağlığınız hakkında dürüst konuşmalar yapmanızı istiyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara