preloader

Bağcılar Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Bağcılar Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Bağcılar Kadın Doğum Uzmanı Nedir? 2021 2022 2023

Kadın doğum uzmanı, hamilelik, doğum ve bir kadının üreme sistemi konusunda uzmanlaşmış bir doktordur. Diğer doktorlar bebek doğurabilirse de, birçok kadın bir kadın doğum uzmanı görür ve buna OB / GYN de denir. Doğum uzmanınız hamileliğiniz boyunca sizinle ilgilenebilir ve size yıllarca yıllık Pap testleri gibi takip bakımı sağlayabilir.

OB / GYN’ler tıp fakültesinden mezun olmuş ve obstetrik ve jinekoloji alanında dört yıllık bir ihtisas programını tamamlamıştır. Rezidans onları hamilelik öncesi sağlık, hamilelik, doğum ve doğum , doğum sonrası sağlık sorunları, genetik ve genetik danışmanlık konularında eğitir . Kurul onaylı bir OB, ikamet eğitimini tamamladı ve titiz yazılı ve sözlü sınavlardan geçti.

OB’niz Ne Yapar

Hamileliğiniz sırasında OB’niz:

 • Rutin ultrasonlar, ölçümler ve testler yapmak dahil olmak üzere sağlığınızı ve gelişmekte olan bebeklerinizin sağlığını izleyin
 • Hamileliğiniz sırasında sorunlara neden olabilecek veya yüksek tansiyon , diyabet , enfeksiyonlar ve genetik bozukluklar gibi bebeklerinizin sağlığını etkileyebilecek sağlık koşullarını kontrol edin.
 • Diyet, egzersiz , ilaçlar ve sağlıklı kalma konusunda size tavsiyelerde bulunun
 • Sabah bulantısı , sırt ve bacak ağrısı , mide ekşimesi ve diğer yaygın hamilelik şikayetleriyle baş etmenize yardımcı olur
 • Hamilelik ve büyüyen bebeğiniz hakkındaki sorularınızı yanıtlayın
 • Doğum ve doğum sırasında ne olacağını açıklayın

OB’niz ayrıca:

 • Bebeklerini teslim et
 • İyileşirken sağlığınızı izleyin
Bağcılar Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Bağcılar Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

OB’niz Gebelik Ekibinizle Nasıl Çalışır?

OB’niz hamileliğinizin öncesinde, sırasında ve sonrasında merkezi bir rol oynayacaktır.

 • OB’ler , bakımınızı sağlamak için hemşireler, hemşire- ebeler , doktor asistanları ve diğer sağlık uzmanları ile birlikte çalışır . Bu ekip üyelerini rutin doğum öncesi ziyaretleriniz sırasında görebilirsiniz.
 • OB’niz size ve baba adayına , hemşireler veya doğum eğitmenleri tarafından yönetilen gebelik eğitimi veya doğum kurslarına katılmanızı tavsiye edebilir .
 • Büyük gün geldiğinde, hemşireler veya doğum koçları emeğin zorlu işlerinde size yardımcı olacaktır, ancak OB’niz ilerlemenizi izleyecek ve zamanı geldiğinde bebeklerinizi doğuracaktır.
 • OB’niz, doktorların “nöbetçi” görevleri paylaştığı bir grup muayenehanesindeyse, gruptaki başka bir doktor bebeklerinizi doğurabilir. OB’nizi seçerken bunu sorduğunuzdan emin olun.

Genel Bakış

“OB-GYN” terimi, hem obstetrik hem de jinekoloji pratiğini veya tıbbın her iki alanını da uygulayan doktoru ifade eder. Bazı doktorlar bu alanlardan sadece birini uygulamayı seçerler. Örneğin, jinekologlar yalnızca kadınların üreme sağlığına odaklanan jinekoloji pratiği yapmaktadır.

Kadın doğum uzmanları yalnızca kadın hastalıkları veya hamilelik ve doğumla ilgili tıp alanında çalışmaktadır. İşte bu uzmanların ne yaptığına ve ne zaman görmeniz gerektiğine daha yakından bakın.

Kadın doğum uzmanı nedir?

Kadın doğum uzmanları, hamilelik ve doğum sırasında kadınlara cerrahi bakım sağlar. Ayrıca doğum sonrası bakımla da ilgilenirler.

Bazı kadın doğum uzmanları maternal-fetal tıpta (MFM) uzmanlaşmayı seçerler. Bu obstetrik dalı, kronik sağlık sorunları veya hamilelik sırasında ortaya çıkan anormal sorunları olan hamile kadınlara odaklanmaktadır. Bu nedenle, MFM doktorları yüksek riskli uzmanlar olarak kabul edilmektedir.

Hamileliğinizi etkileyebilecek kronik bir sağlık durumunuz varsa, bir MFM doktoru görebilirsiniz. Bazı kadınlar hamilelik için bir plan geliştirmeye yardımcı olmak için gebe kalmadan önce bakım için bu doktorlarla buluşmayı seçerler.

Eğitim ve öğretim gereksinimleri

Bir kadın doğum uzmanı olmak için, önce belirli bir premedical kurs almalı ve bir lisans derecesi almalısınız. Daha sonra, tıp fakültesine kaydolmaya hak kazanmak için Tıp Fakültesi Kabul Testine girmeli ve geçmelisiniz.

Dört yıllık tıp fakültesini tamamladıktan sonra, daha fazla deneyim kazanmak için bir ikamet programını tamamlamalısınız. Sakinler acil durumlara, doğumlara ve diğer ilgili prosedürlere müdahale etmek için bir ofiste veya hastanede uzun saatler geçirirler.

MFM’de uzmanlaşmayı seçerseniz, iki ila üç yıllık ek bir eğitim tamamlamanız gerekir.

Eğitiminiz tamamlandıktan sonra, American Board of Obstetrics and Gynecology tarafından sertifikalandırılmak için bir sertifika sınavına girmelisiniz.

Doğum uzmanları hangi koşulları tedavi eder?

Kadınlar genellikle rutin doğum öncesi bakım için doğum uzmanlarına başvururlar. İlk randevu tipik olarak son adet döneminizden yaklaşık sekiz hafta sonra gerçekleşir. Daha sonra, hamileliğiniz boyunca yaklaşık ayda bir kez doktoru göreceksiniz.

Kadın doğum uzmanları ayrıca hamilelik sırasında ve sonrasında yüksek riskli hamileliği olan kadınları tedavi eder:

Hamileyseniz yüksek riskli hamileliğiniz olabilir ve siz:

 • kronik bir sağlık sorununa sahip olmak
 • 35 yaşın üzerinde
 • birden fazla bebek taşıyor
 • düşük, erken doğum veya sezaryen doğum öyküsü var
 • sigara içmek ve içmek gibi belirli yaşam tarzı seçimleriyle uğraşmak
 • Hamilelik sırasında sizi veya bebeği etkileyen belirli komplikasyonlar geliştirmek

Bağcılar İlçesi , Bağcılar Merkez , Bağlar , Barbaros , Çınar , Demirkapı , Fevziçakmak , Göztepe , Güneşli , Hürriyet , İnönü , Kazımkarabekir , Kemalpaşa , Kirazlı , Mahmutbey , Sancaktepe , Yavuzselim , Yenigün , Yıldıztepe , Yüzyıl

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara