preloader

Bahçelievler Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Bahçelievler Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Doğum ve jinekoloji Kadın Doğum Uzmanı Tüp Bebek Fiyatları

Kadın hastalıkları ve jinekoloji, hamile kadının, doğmamış çocuğunun bakımı ve kadınlara özgü hastalıkların yönetimi ile ilgilenir. Uzmanlık, tıp ve cerrahiyi birleştirir.

Bu sayfa, işin doğası, ortak prosedürler / müdahaleler, alt uzmanlıklar ve ilginizi çekebilecek diğer roller hakkında yararlı bilgiler sağlar.

İşin doğası

Uzmanlık alanındaki çoğu danışman hem kadın hastalıkları hem de jinekolojide (O&G) çalışır. Birçoğunun, yüksek riskli obstetrik, doğurganlık bakımı veya minimal erişim cerrahisi gibi belirli bir alanda büyük bir özel ilgisi vardır. Daha az sayıda danışman, tüm işleri belirli bir uygulama alanında yoğunlaşarak alt uzman olarak çalışır.

Bu, çoğunlukla sağlıklı kadınlarla ilgilenen ve beklenmedik zorlukların her gün kendini gösterebileceği çeşitli bir uzmanlık alanıdır. İş, hem obstetrik hem de jinekolojide çok sayıda uygulamalı prosedür içerir.

Jinekolojide hastalar, yaşamı tehdit etmeyen (ancak yaşam kalitesine önemli ölçüde müdahale eden) kronik rahatsızlıkları olanlardan, bir jinekolojik sorunun ilk belirtisi akut acil durum olanlara kadar çeşitlilik gösterir.

Jinekoloji, kadın üreme organlarının sağlığı ve sağlığı ve üreme yeteneği ile ilgilenir. Endokrinoloji, kadın ürolojisi ve pelvik maligniteyi içerir. Uzmanlık, pediatrik ve ergen jinekolojik problemlerini sonraki yıllara kadar kapsar.

Obstetrikte kadınların çoğu, hamile olmalarına rağmen, aksi takdirde formda ve sağlıklıdır. Bununla birlikte, diğerlerinin hamileliğini zorlaştıran akut veya kronik tıbbi sorunları olacaktır ve bir doğum uzmanının özel bakımı altındadır.

Kadın hastalıkları ve jinekoloji heyecan verici bir alandır. Son 30 yılda birçok yeni teknik ve prosedür geliştirildi ve kadınların ve bebeklerin sağlığını değiştirdi. Ultrasondaki gelişmeler , rahimdeki bebeğin bakımını uzmanlığın merkezi bir parçası haline getirmiştir. Hem klinik hem de moleküler düzeyde birçok araştırma kolu ile gelişen bir disiplindir.

Bahçelievler Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Bahçelievler Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Ortak prosedürler / müdahaleler Doğum

Kadın hastalıkları içinde, düşük riskli annelerin ve karmaşık olmayan doğumların büyük bir kısmı ebeler tarafından yapılmaktadır.

Doğumların yaklaşık% 35’i, genellikle daha karmaşık vakalarda veya bebek doğum sırasında sıkıntıya girerse, bir kadın doğum uzmanı tarafından yapılır. Çalışmaları şunları içerir:

  • Doğuma yardımcı olmak için aletlerin kullanılması – forseps veya ventouse dahil (vakum destekli teslimat)
  • planlı veya acil bir prosedür olarak sezaryen yapmak

Jinekoloji

Jinekoloji prosedürleri içinde şunları içerir:

  • düşük sonrası cerrahi müdahaleler yapmak
  • anormal kanama ve poliplerin tedavisi
  • jinekolojik kanserler için büyük ameliyat
  • endometriozis dahil sorunlar için minimal erişim cerrahisi

Anahtar deliği veya minimal erişim ameliyatı artık sıradan ve birçok avantajı var.

Yardımlı üreme (doğurganlık tedavisi), binlerce kadının bir aile sahibi olmasına yardımcı oldu ki bu, son nesilde mümkün olamazdı.

İlişkili alt uzmanlıklar

Alt uzmanlıklar şunları içerir:

  • maternal ve fetal tıp
  • jinekolojik onkoloji
  • ürojinekoloji
  • üreme tıbbı

Bahçelievler Merkez , Basınsitesi , Cumhuriyet , Çobançeşme , Fevziçakmak , Hürriyet , Kocasinan , Şirinevler , Siyavuşpaşa , Soğanlı , Yayala , Yenibosna , Zafer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara