preloader

Başakşehir Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Başakşehir Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Başakşehir Kadın Doğum Uzmanları 2021 2022 2023

Kadın Hastalıkları, doğum alanları ve ilgili konularla ilgilenen tıp uzmanlık alanıdır ve Jinekoloji kadınlara özgü hastalıklarla ilgilenir. OB, obstetrik için yaygın olarak kullanılan bir kısaltmadır ve GYN, jinekoloji veya kadın üreme organlarının hastalıklarının tedavisinde uzmanlaşmış bir jinekolog için kısaltmadır. Öte yandan OB / GYN, hem bebek doğuran hem de kadın üreme organları ile ilgili hastalıkları teşhis eden ve tedavi eden bir doktor olan kadın doğum uzmanı / jinekolog için kısadır.

Kadın doğum uzmanı, hamilelik, doğum, doğum ve doğum sonrası bakım sırasında kadınların ve çocuklarının cerrahi bakımında uzmanlaşmış bir doktordur. Ayrıca fetüsün sağlığını belirlemek, herhangi bir komplikasyonu belirlemek ve fetüsün gebelik dönemini bilmek için hamilelik sırasında düzenli ultrasonlar yaparlar. Kadınlarda hamilelik, doğum ve sonrasında herhangi bir yüksek risk faktörü olup olmadığını belirleyin.

Jinekolog, kadınların tıbbi bakımı ve kadın üreme sistemi sağlığı konusunda uzmanlaşmış bir hekimdir. Ayrıca pap smear, vajinal ve uterus kaynaklı enfeksiyonlar, doğurganlık sorunları, doğum kontrolü, tüp ligasyonları ve histerektomi ile de ilgilenirler.

Genellikle kadın hastalıkları ve doğum eğitim ve öğretim eşzamanlı olarak gerçekleşir. Bu nedenle kadın doğum uzmanı / jinekolog, kadınlara hem tıbbi hem de cerrahi bakım sağlama konusunda uzmanlaşmış bir hekimdir. Hamilelik, doğum ve üreme sistemi bozuklukları konusunda özel uzmanlığa sahiptirler. Bu, önleyici bakım, tedavi, doğum öncesi bakım, pap testi taraması, cinsel yolla bulaşan hastalıkların tespiti ve aile planlamasını kapsar.

Bir kadın doğum uzmanı / jinekolog, birincil hekim olarak hizmet verebilir ve ayrıca sıklıkla diğer hekimlere danışman olarak hizmet edebilir. Genellikle aşağıdaki alanlarda uzmanlaşmayı seçerler:

 • Akut ve kronik tıbbi durumlar
 • Ergen jinekolojisi
 • Rahim Ağzı ve Yumurtalık Kanseri
 • Endokrinoloji
 • Hamilelik sırasında sağlık bakımı
 • Kısırlık
 • Operatif jinekoloji
 • Hamilelik ve doğum
 • Önleyici sağlık
Başakşehir Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Başakşehir Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

İstanbul da Kadın Hastalıkları ve Jinekoloji Alt Uzmanlık Alanları Kadın

hastalıkları ve jinekoloji alanında tanınmış bazı alt uzmanlıklar vardır. Aynısı aşağıdaki gibidir:

 • Jinekolojik Onkoloji: Bu, esas olarak jinekolojik kanserli hastaların konsültasyonu ve kapsamlı yönetimi ile ilgilidir. Jinekolojik onkolojide uzman olmak, kanserin başlıca tedavileri, tanı ve komplikasyonlar hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmayı gerektirir.
 • Maternal & Fetal Tıp:  Bu, gebelikte komplikasyonları olan hastaların bakımı ve konsültasyonu ile ilgilidir. Maternal ve fetal tıp, fetüsün ve annenin tıbbi ve cerrahi komplikasyonları, mevcut tanı, tedavi ve yenidoğan bakımı yaklaşımları konusunda obstetrik bilgi gerektirir.
 • Üreme Endokrinolojisi ve Kısırlık:  Bu, öncelikle üreme endokrinolojisi ve kısırlıkla ilgili karmaşık sorunların yönetimi ile ilgilidir. Üreme endokrinolojisi ve kısırlığı, endokrinoloji ve kısırlık bozukluklarının tanı ve tedavisi hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir.
 • Ürojinekoloji / Rekonstrüktif Pelvik Cerrahi:  Cerrahi bir alt uzmanlık alanıdır. Öncelikle kadın idrar yolunun sağlığı ve tedavi olarak ameliyatla ilgilenir. Ürojinekoloji, karmaşık iyi huylu pelvik durumlar, pelvik taban disfonksiyonu, idrar yolu bozuklukları ve rekonstrüktif pelvik cerrahi hakkında bilgi gerektirir.
 • Aile planlaması: Bu jinekolojik alt uzmanlık, gebeliğin sonlandırılması (kürtaj) ve doğum kontrolü konusunda eğitim sağlar.

Diğer obstetrik ve jinekoloji alt uzmanlık alanları arasında pediatrik jinekoloji, adolesan jinekoloji, ileri laparoskopik cerrahi ve menopozal ve geriatrik jinekoloji yer almaktadır.

Başakşehir Merkez , Altınşehir , Atışalanı , Bahçeşehir , Güvercintepe , İkitelli , Kayabaşı , Mehmetakif , Onurkent , Oyakkent , Şahintepe , Şamlar , Ziyagökalp

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara