preloader

Beşiktaş Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Beşiktaş Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Beşiktaş Bölgesinde Kadın Doğum Uzmanları 2021 2022 2023

Anahtar noktaları

 • Kadın doğum uzmanları hamilelik ve doğum sırasında ve doğumdan sonraki ilk haftalarda annelere ve bebeklere bakarlar.
 • Hamilelik bakımınıza bağlı olarak, özel muayene odalarında, bir klinikte veya bir hastanede bir doğum uzmanı görebilirsiniz.
 • Özel bir kadın doğum uzmanıyla ilgileniyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayan birini arayın.

Doğum uzmanları hakkında

Kadın doğum uzmanı, hamilelik öncesi ve sırasında, doğum sırasında ve doğumdan sonraki ilk haftalarda anne ve bebeklerin sağlığı konusunda özel eğitim ve becerilere sahip bir tıp doktorudur  .

Kadın doğum uzmanlarının, hamilelik ve doğumun daha zor ve karmaşık tıbbi yönlerini yönetmek için özel becerileri vardır  . Ayrıca acil durumlarla başa çıkmak için eğitilmişlerdir – örneğin, acil sezaryenler.

Eğer iseniz  paylaşılan bakım , ayrıca obstetrikte ekstra çalışma yapmış bir GP göreceksiniz.

Hamilelik sırasında: neden bir doğum uzmanına görünebilirsiniz?

Nerede doğum yapmayı planladığınıza ve ayrıca sağlığınıza ve bebeğinizin sağlığına bağlı olarak, hamileliğiniz sırasında zaman zaman bir klinikte, muayenehanelerde veya bir hastanede bir kadın doğum uzmanı görebilirsiniz.

Eğer bir varsa  yüksek riskli gebelik , daha sık bir doğum uzmanı görmek olasıdır.

Özel bir hastanede doğum yapmayı planlıyorsanız veya özel sağlık fonunuzu kullanarak bebeğinizi bir devlet hastanesinde doğurmayı planlıyorsanız , özel kadın doğum uzmanınız sizi hamilelik randevularınız için düzenli olarak muayene odalarında görecektir.

Bir doğum uzmanı şunları yapabilir:

 • sizi testler ve ultrason taramaları için gönderiyorum
 • size bilgi vermek ve sizinle test ve tarama sonuçları hakkında konuşmak
 • size bilgi vermek ve hamilelik bakımı ve doğum hakkında sizinle konuşmak
 • sağlığınızı ve bebeğinizin sağlığını kontrol edin
 • Yapmanız gereken yaşam tarzı değişiklikleri hakkında konuşun – örneğin, hamilelikte ilaç kullanmak ve  sigarayı bırakmak .

Doğumda: neden bir kadın doğum uzmanıyla görüşebilirsiniz?

Bir devlet hastanesinde veya doğum merkezinde , sizin veya bebeğinizin ekstra tıbbi kontrollere veya bakıma ihtiyacınız varsa, doğumda bir kadın doğum uzmanı olacaktır. Doğum uzmanı her türlü sorunu yönetecek ve prosedürler veya operasyonlar yapacaktır. Bunun olması için bir doğum odasına veya ameliyathaneye transfer olmanız gerekebilir.

Özel bir hastanede doğum yapıyorsanız, doğum uzmanınız genellikle doğum sırasında sizi kontrol edecektir. Kadın doğum uzmanı ayrıca doğum için gelecek, sorunları yönetecek ve gerekirse özel prosedürler veya ameliyatlar yapacaktır.

Kadın doğum uzmanları genellikle küçük ekipler halinde çalışır. Doğum uzmanınız doğumunuz için uygun değilse, orada başka bir kadın doğum uzmanının olmasını ayarlayacaktır.

Ve bazen kadın doğum uzmanları doğum için zamanında oraya varamazlar. Böyle bir durumda ebeler bebeğinizi doğuracaktır.

Doğumdan sonra: neden bir kadın doğum uzmanıyla görüşebilirsiniz?

Bir devlet hastanesinde veya doğum merkezinde doğumda ne olduğuna bağlı olarak, doğumdan sonra  bir kadın doğum uzmanı sizi kontrol edebilir. Bundan sonra, özel bir ihtiyacın olmadığı sürece muhtemelen bir kadın doğum uzmanı görmeyeceksin.

Özel bir hastanede doğum yaparsanız, doğum  uzmanınız daha sonra sizi hastanede ziyaret edecek ve iyi olup olmadığınızı kontrol edecektir. Ayrıca doğum uzmanınızla doğumdan 4-6 hafta sonra bir kontrol için görüşebilirsiniz. Doğum uzmanınız bu randevuda doğumdan sonra iyileşme dahil fiziksel ve duygusal sağlığınızı kontrol edecektir .

Özel bir kadın doğum uzmanıyla görüşmek için, aile doktorunuzdan bir sevk almanız gerekir. Bakımınızın bir parçası olarak bir devlet hastanesinde veya doğum merkezinde bir doğum uzmanı görürseniz, sevk almanıza gerek yoktur.

Beşiktaş Kadın Doğum Uzmanı 0532 1734989 Tüp Bebek Fiyatları
Beşiktaş Kadın Doğum Uzmanı 0532 1734989 Tüp Bebek Fiyatları

Farklı doğum ortamlarında kadın doğum uzmanları

At kamu hastanelerinde bir varsa, muhtemelen bir doğum uzmanı görmez düşük riskli gebelik ve her şey doğumda yolunda gider. Hamileliğiniz veya doğumunuz sırasında bir kadın doğum uzmanına görünmeniz gerekirse, genellikle kadın doğum uzmanını seçemezsiniz. Kadın bir doktora görünmek istiyorsanız, müsait olup olmadığını sorabilirsiniz, ancak bu mümkün olmayabilir.

Bebeğinizi özel sağlık fonunuzu kullanarak bir devlet hastanesinde doğuruyorsanız, o hastaneyle özel bir anlaşması varsa, özel kadın doğum uzmanınızı seçebilirsiniz. Sevk için gebeliğin erken döneminde doktorunuza görünün.

At  özel hastaneler , hamilelik bakımı ve doğum için istediğiniz doğum uzmanı seçebilirsiniz. Bir sevk almak için doktorunuzu görmeniz gerekir.

Çok az özel kadın doğum uzmanı doğum merkezlerine gidecek . Doğum merkezine ilk kayıt yaptırdığınızda bir kadın doğum uzmanını ziyaret edebilirsiniz. Kendi özel doğum uzmanınızı seçmek istiyorsanız, önce doğum merkezinde olup olmadıklarını kontrol etmelisiniz.

Kadın doğum uzmanları, bir sorun olmadıkça ve hastaneye gitmeniz gerekmedikçe, genellikle evde doğum hamilelik bakımı ve doğumunun bir parçası değildir . Kamu tarafından finanse edilen bir evde doğum programındaysanız, bir kadın doğum uzmanı hamileliğiniz sırasında her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etmek için hızlı bir inceleme yapabilir.

Bir doğum uzmanı seçmek

Bir kadın doğum uzmanıyla ilk randevunuzda çok sayıda soru sormak iyi bir fikirdir, böylece ihtiyaçlarınıza uygun birini bulabilirsiniz. Örneğin, sorabilirsiniz:

 • Kadın doğum uzmanının doğum tercihlerinizle çalışıp çalışmayacağı – örneğin  önceki sezaryen veya suda doğumdan sonra vajinal doğum
 • doğum uzmanıyla görüşmek için randevu almanız ne kadar sürer?
 • doğum uzmanının doğumun başlatılması veya sezaryen gibi prosedürler hakkında ne düşündüğü
 • Hamilelik bakımınız ne kadara mal olacak – Medicare’den veya özel sağlık fonunuzdan biraz para alıp alamayacağınızı kontrol etmek iyi bir fikirdir
 • Doğum uzmanını görmek için nereye gitmeniz gerektiği ve doğum uzmanının hangi hastanede veya hastanelerde çalıştığı. Beklediğinizden daha uzağa seyahat etmeniz gerekebilir.

Doğum uzmanının ihtiyaçlarınıza uygun olmadığını düşünüyorsanız, farklı bir kadın doğum uzmanı seçebilirsiniz. Doktorunuz ayrıca hamileliğin erken dönemlerinde doğum uzmanı seçiminize rehberlik edebilir.

Beşiktaş Merkez, Abbasağa, Akatlar, Arnavutköy, Balmumcu, Bebek, Cihannüma, Dikilitaş, Etiler, Gayrettepe, Konaklar, Kuruçeşme, Levazım, Levent, Maçka, Mecidiye, Muradiye, Nispetiye, Ortaköy, Sinanpaşa, Türkali, Ulus, Valideçeşme, Vişnezade, Yıldız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara