preloader

Çatalca Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Çatalca Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kadın Doğum Uzmanı / Jinekoloğun Tıbbi Tanımı 2021 2022 2023

Kadın doğum uzmanı / jinekolog: Kadın üreme organlarının hastalıklarının tedavisinde de uzmanlaşmış bir kadın doğum uzmanı. Kısaltılmış OB / GYN. Bazı OB / GYN’ler ayrıca kadınlar için genel sağlık hizmeti sağlar.

Gebeliğin 13 Erken Belirtileri ve Belirtileri

Kaçırılmış bir adet dönemi genellikle olası bir hamileliğin ilk fark edilebilir belirtisidir, ancak erken gebeliğin başka belirti ve semptomları da vardır. İlk haftada bazı ince işaretler belirir ve ilk kaçırdığınız haftadan önceki haftalarda daha fazlası ortaya çıkabilir.

Tüm kadınların tüm semptomlara sahip olmadığını veya bunları aynı şekilde deneyimlemediğini unutmayın. En yaygın ilk üç aylık gebelik semptomlarından bazıları aşağıdaki slaytlarda tartışılmaktadır.

Kaçırılan Dönem

Pek çok kadının gebeliğin erken belirtisi olarak kabul ettiği ilk işaret adet döneminin atlanmasıdır (amenore). Bazı kadınlar normalden daha hafif dönemler yaşayabilir ve ayrıca gebe kaldıktan 1 ila 2 hafta sonra ortaya çıkabilen lekelenmeler de olabilir.

Kaçırılmış bir adet dönemi, hamilelik dışında başka koşullardan da kaynaklanabilir, bu nedenle bu her zaman kesin bir işaret değildir.

Göğüs Şişmesi, Hassasiyet ve Ağrı

Premenstrüel semptomlara benzer göğüs büyümesi, hassasiyet veya ağrı, hamileliğin erken döneminde ortaya çıkabilir. Göğüsler dolgun veya ağır hissedebilir ve meme başı (areola) etrafındaki alan koyulaşabilir. Karnın ortasından kasık bölgesine uzanan linea nigra adı verilen koyu bir çizgi görünebilir. Gebe kaldıktan sonraki ilk veya ikinci haftada göğüslerinizde hassasiyet veya şişlik fark edebilirsiniz.

Çatalca Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Çatalca Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Sabah Hastalığı Ne Zaman Başlar?

“Sabah bulantısı” genellikle gebeliğin erken saatlerinde sabahları ortaya çıkan mide bulantısı ve kusmadır. Bu genellikle gebeliğin ikinci ve sekizinci haftaları arasında olur. Bu biraz yanlış bir isim çünkü mide bulantısı ve kusma aslında her an olabilir. Östrojen seviyelerindeki değişikliklerin mide bulantısının gelişmesinde rol oynayabileceği düşünülmektedir.

Başka bir erken gebelik belirtisi, yemek isteği veya isteksizlik olabilir. Kadınlar, daha önce sevmedikleri bile alışılmadık bir yiyecek yeme dürtüsüne sahip olabilirler veya eskiden sevdiği bir yiyecekle tamamen itilmiş olabilirler. Bu yaygındır ve genellikle ilk üç aylık dönemin sonunda gıda isteksizliği azalır.

Çatalca Merkez, Binkılıç, Çiftlikköy, Karacaköy, Merkez Köyler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara