preloader

Çekmeköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Çekmeköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kadın doğum uzmanları ve tüp bebekler 2021 2022 2023

Kadın doğum uzmanları ile jinekologlar arasındaki fark nedir? OB / GYN bir uzmanlık alanı olarak kabul edilirken , iki farklı alandan oluşmaktadır.

  • Obstetrik (OB) gebelik öncesi, gebelik, doğum sırasında ve doğumdan hemen sonra bakımı içerir.
  • Jinekoloji (GYN) tüm kadınların sağlık sorunlarıyla ilgilenir.

İşte bu alanlardan birinde veya her ikisinde uzmanlaşan öğrencilerin bekleyebilecekleri.

Eğitim

Tıp fakültesi mezuniyetinden sonra, gelecekteki kadın doğum uzmanları / GYN’ler, gebelik öncesinden hamilelik sonrasına kadar hamileliğin tüm aşamalarında sağlığa odaklanan ikamet eğitim programlarını tamamlar. Sakinler genetik, genetik danışmanlık ve doğum öncesi tanıları çevreleyen sorunları öğrenirler.

Birçok uzmanlık rotasyonu ayrıca ultrasonografi, üreme endokrinolojisi, kısırlık, aile planlaması, jinekolojik cerrahi ve jinekolojik onkoloji hakkında derinlemesine eğitim içerir.

Asistanlar, birincil alt uzmanlık dalında (ürojinekolojik cerrahi, maternal-fetal tıp, üreme endokrinolojisi ve kısırlık ve jinekolojik onkoloji) veya aile planlaması, ergen jinekolojisi ve meme sağlığı gibi diğer alanlarda alt uzmanlık kurabilir ve burs eğitimine devam edebilir. Bursların çoğu yaklaşık 2-4 yıl sürer.

Bir burs seçmeyen sakinler doğrudan pratiğe geçebilirler.

Uygulama

Hem obstetrik hem de jinekoloji eğitimi almış yeni hekimler bir alan seçebilir veya her iki alanı da OB / GYN olarak uygulayabilir.

  • Jinekolojiye odaklanan doktorlar bebek doğurmaz veya hamile kadınları tedavi etmez. Kanser taraması yaparlar, idrar yolu sorunlarını tedavi ederler ve daha fazlasını yaparlar.
  • Kadın doğumuna odaklanan doktorlar, gebelik dışındaki sağlık sorunlarını tedavi etmezler.
  • OB / GYN’ler her iki alana da odaklanır. Bazı OB / GYN’ler dahiliye uzmanı veya aile hekimi yerine birinci basamak hekimi olarak hareket eder.
Çekmeköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Çekmeköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kariyerler

OB / GYN’ler, özel muayenehaneler, toplum uygulamaları, akademik ortamlar ve hastaneler gibi birçok ortamda çalışabilir. Kadın doğum uzmanları, hamileliğin ve doğumun belirsiz doğasına uyum sağlamak için genellikle uzun ve öngörülemeyen saatler çalışır. Tek bir hekime düşen bakım yükünü hafifletmek için birçok muayenehane ve hastane diğer kurumlarla bazı obstetrik sorumlulukları paylaşır.

Alan ne olursa olsun, kadın sağlığı uygulayıcılarına olan talep artmaktadır , bu nedenle bu alanlardan herhangi birini düşünen öğrencilerin tatmin edici bir kariyer için pek çok şansı vardır.

Çekmeköy Merkez, Alemdağ, Aydınlar, Cumhuriyet, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, Güngören, Hamidiye, Hüseyinli, Kirazlıdere, Koçullu, Mehmet Akif, Merkez, Mimar Sinan, Nişantepe, Ömerli, Reşadiye, Sırapınar, Soğukpınar, Sultançiftliği, Taşdelen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara