preloader

Kadıköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Kadıköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kadıköy de tüp bebek ve kadın doğum uzmanları 2021 2022 2023

Bir kadının sağlık bakımı ihtiyaçları çok kişisel olabilir. Doğru soruları sorması, en iyi tedavileri sunması ve yaşamınıza ve sağlığınıza uygun seçenekler sunması için güvenebileceğiniz bir sağlayıcıya ihtiyacınız var.

jinekologlarımız özel ihtiyaçlarınıza odaklanır. Ergenlik çağından itibaren, yaşınıza, sağlığınıza ve kişisel tercihlerinize göre kişiselleştirilmiş jinekolojik bakım hizmetlerimizle sizin için buradayız.

Aynı zamanda kızınız için, onunla güvenli seks hakkında nasıl konuşacağınıza dair tavsiyeler ve ayrıca onu cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumak için aşılar için buradayız. Senin ve kızının olabildiğince sağlıklı kalmasını istiyoruz.

Kadıköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek
Kadıköy Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek

Bizim yaklaşımımız


Tüm kadınların jinekolojik bakıma ihtiyacı vardır ve kendileri için doğru olması için buna ihtiyaçları vardır. ProMedica’daki kurul onaylı jinekoloğunuz, sağlık bakımı ihtiyaçlarınızı, özellikle üreme sağlığınızı anlamak için sizinle bir ilişki kuracaktır. Hayatınız boyunca sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için şunları sunuyoruz:

 • Jinekolojik ameliyatlar ve histerektomi alternatifleri konusunda konsültasyon.
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların teşhisi ve tedavisi.
 • Doğurganlık değerlendirmeleri ve aile planlaması.
 • Adet zorlukları ve menopoz konusunda yardım.
 • Hormon replasman tedavileri.
 • Rahim ağzı kanserini kontrol etmek için Pap testleri.
 • Düzenli sağlık sınavları.

Yıllık Jinekoloji Ziyaretleri

En büyük önceliğimiz sizi iyi tutmaktır ve bu, yıllık jinekoloji muayenenizle başlar. Bu kontroller, cinsel olarak aktif olan her kız veya kadın için önemlidir. Değilse, bu sınavlar 13-15 yaşlarında başlamalıdır.

Bu ziyaret sırasında jinekoloğunuz sahip olabileceğiniz herhangi bir belirti veya sorunu dikkatle dinleyecektir. Ayrıca aşağıdaki testlerden ve prosedürlerden bazılarına sahip olabilirsiniz:

 • Göğüs muayenesi : Jinekoloğunuz göğüslerinizdeki herhangi bir yumru veya diğer anormallikleri kontrol etmede uzmandır ve bunu hızlı ve verimli bir şekilde yapacaktır.
 • Genel sağlık kontrolü : Kişisel ve aile sağlığı geçmişiniz bugün sağlığınız için ipuçları sunabilir. Bu nedenle, sizin veya ailenizden birinin sahip olduğu koşullar hakkında sorular soracağız. Hemşireniz de sizi tartacak, tansiyonunuzu ölçecek ve ayrıca kan ve idrar testleri yaptırmanızı isteyebilir.
 • Dahili bimanuel muayene : Bu test rahim ağzınızda, rahimde, fallop tüplerinde ve yumurtalıklarınızdaki sorunları kontrol etmek için yapılır. Bimanual muayeneyi tamamlamak için doktorunuz, diğer eliyle karnınıza hafifçe bastırırken iki eldivenli, kaygan parmağınızı vajinanıza sokar. Bu, herhangi bir büyüme veya anormallik olup olmadığını hissetmek için yapılır.
 • Pap testi : Bu test, rahim ağzı kanseri ve diğer sorunları kontrol etmek için pelvik muayeneniz sırasında yapılır. Jinekoloğunuz rahim ağzınızdan test için laboratuvara gönderilen hücre örneklerini toplamak için küçük bir fırça kullanır.
 • Pelvik muayene: Bu muayeneden rahatsız olmak normaldir, ancak sağlığınız için önemlidir. Jinekoloğunuz vajinanızı ve rahim ağzınızı inceleyecektir. Bu muayene sırasında biraz baskı hissedebilirsiniz, ancak acı verici olmamalıdır.
 • STD testleri : Cinsel olarak aktifseniz, semptomlarınız olmasa bile cinsel yolla bulaşan bir hastalığınız (STD) olabilir. Jinekoloğunuz bel soğukluğu, klamidya, sifiliz veya HIV gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkları kontrol etmek için pelvik muayeneniz sırasında bir hücre örneği alabilir veya kan veya idrar testleri isteyebilir.

Jinekoloğunuz ayrıca vücudunuzu nasıl dinleyeceğinizi bilmenize yardımcı olacaktır, böylece neyin normal olduğunu söyleyebilir ve bir sorun olduğunda bunu anlayabilirsiniz. Örneğin, birçok kadının kronik pelvik ağrısı var ama sessizlik içinde acı çekiyorlar. Buna siz de dahilseniz, lütfen randevu alın. Yardım etmek için buradayız.

Doğum Kontrol Rehberi

Bir doğum kontrol yöntemi seçtiğinizde, çoğu kişisel olan birçok konuyu değerlendiriyor olacaksınız. ProMedica jinekoloğunuz size bu seçeneklerden hangisinin sizin için en iyisi olduğunu seçmeniz için gereken bilgileri verebilir:

 • Bariyer yöntemleri: Buna prezervatifler, diyaframlar, servikal kapaklar ve doğum kontrol süngerleri dahildir. Bunların hepsi spermin yumurtayı döllemesini engeller.
 • Doğum Kontrol Hapları: Amerika Birleşik Devletleri’nde doğum kontrol hapları kullanan yaklaşık 12 milyon kadın ile, bunlar açık arayla en yaygın doğum kontrol yöntemidir ve doğru şekilde aldığınızda hamileliği önlediği kanıtlanmıştır.
 • Hormonal yöntemler: Doğum kontrol hapları, bir kontraseptif implant (Implanon), bir kontraseptif enjeksiyon (Depo-Provera), vajinal halka (NuvaRing) ve kontraseptif yama (Ortho Evra) hormonal doğum kontrolünün örnekleridir. Yumurtlamanızı engellerler, bu nedenle sperm hücrelerinin döllemesi için yumurta kalmaz.
 • Rahim içi cihazlar (RİA): Bunlar arasında bakır RİA (ParaGard) ve hormonal RİA (Mirena) bulunur. Her ikisi de sperm hücrelerinin hareket şeklini değiştirerek çalışır, böylece yumurtayı dölleyemezler.
 • Sterilizasyon: Tüp ligasyonu veya tüplerin bağlanması yumurtalarınızı sperm hücrelerinden uzak tutar. Essure®, yumurtaları spermden uzak tutmanın kalıcı, cerrahi olmayan bir yoludur.
 • Doğal aile planlaması veya ritim yöntemi: Bu tür bir doğum kontrolü ile, ne zaman yumurtlayacağınızı size söyleyebilen bazal vücut sıcaklığınıza ve servikal mukusunuza bağlı olarak cinsel ilişkiden kaçınırsınız.

Ergenler için Jinekoloji Bakımı

Küçük bir kızınız varsa, muhtemelen “konuşmayı” düşündünüz. Bu, onunla ergenlik döneminde yaşayacağı vücut değişiklikleri ve yaşlandıkça izleyeceği her şey hakkında konuşmak anlamına gelebilir.

Bu konuda yardımcı olabiliriz. Jinekoloğunuz, kızınızla cinsel yolla bulaşan hastalıklar (STD’ler) ve büyüdükçe ihtiyaç duyacağı sağlık bakımı hakkında nasıl konuşacağınız konusunda size fikir verebilir.

Kızınızın İlk Jinekolojik Muayenesi

Bu, kızınızın gelecekteki sağlık deneyimlerinin gidişatını belirleyebileceği için önemli bir doktor ziyaretidir. ProMedica’daki jinekologlar kızlarla nasıl konuşulacağını ve onları nasıl rahatlatacaklarını anlıyor.

Kızınızın ilk jinekolojik muayenesini 13 ila 15 yaşlarında veya cinsel olarak aktif hale geldiğinde, hangisi önce gelirse planlayın. Kızınızla nasıl seks hakkında konuşacağınızı bilmiyorsanız, jinekoloğunuz nasıl ilerleyeceğiniz konusunda size bazı fikirler verebilir.

Kadıköy Merkez , Acıbadem , Bostancı , Caddebostan , Caferağa , Dumlupınar , Eğitim , Erenköy , Fenerbahçe , Feneryolu , Fikirtepe , Göztepe , Hasanpaşa , Kozyatağı , Koşuyolu , Merdivenköy , Odokuzmayıs , Osmanağa , Rasimpaşa , Sahrayıcedit , Suadiye , Zühtüpaşa

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara