preloader

Kartal Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Kartal Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kadın Doğuma Jinekoloğa Gitmek İçin 10 Neden 2021 2022 2023

Çoğu kadın, kadın sağlığını korumak için bir doğum uzmanı / jinekolog (OB / GYN) görmesi gerektiğini bilir. Bununla birlikte, Kadın Doğum / Jinekoloji bölümüne gitmeyle ilgili korkuları, endişeleri veya yanlış anlamaları aşmak zor olabilir. Jinekoloji uzmanımız, pratisyen hekiminizin tanımak için eğitilmemiş olabileceği sorunları tedavi edebilir ve teşhis edebilir. Bir jinekolog görmek için 10 nedene bir göz atalım ve kafanızı rahatlatalım.

Genel Jinekolojik Sağlık

Yıllık randevular her kadının takviminde yer almalıdır. Genç kadınlar, genç yaşlarından başlayarak jinekolojik sağlıklarının temelini alabilir. Yıllık kontrollerin değişiklikleri veya endişe verici konuları ortaya çıkarma olasılığı daha yüksektir. Sorun söz konusu olduğunda, erken teşhis genellikle başarılı tedavi için çok önemlidir.

Pelvik muayene

Yılda bir pelvik muayene yaptırmak, cinsel yolla bulaşan enfeksiyon (STI) testinin yanı sıra olağandışı büyümeleri veya gelişmiş olabilecek diğer değişiklikleri tespit etmeye yardımcı olabilir. Anormal akıntı, adet bozuklukları veya perimenopoz gibi sorunları olan kadınlar mutlaka yıllık olarak görülmelidir.

Düzensiz Adet Döngüsü

Düzensiz bir adet dönemi, daha büyük bir sağlık sorununun işareti olabilir. Bu nedenle jinekoloğumuza muayene yaptırmak için başvurmanız önemlidir. Döngünüzün daha uzun mu kısaldığını, kanama ağırlaştığında, kramp ağrılı hale geldiyse veya diğer dikkat çekici farklılıkları bize bildirin.

Doğum kontrolü

Cinsel olarak aktifseniz ve hamile kalmak istemiyorsanız, jinekoloğumuza bir ziyaret listenizde olmalıdır. Burada, kullanabileceğiniz çeşitli seçenekler, bunların etkinlik oranları ve yaşam tarzınıza en uygun olanı öğrenebilirsiniz.

Pap Smear

Pap smear, yıllık jinekolojik muayenenizin bir parçası olmalıdır. Bu test, kanser veya diğer anormal göstergeler açısından incelenmek üzere bir laboratuvara gönderilir. Yalnızca dahili bir sınavla tespit edilemeyen bazı şeyler vardır.

Göğüs Muayenesi

Birçoğu, bir OB / GYN’yi yalnızca vajinal kaygılar için düşünebilir. Bununla birlikte, meme sağlığı da kadınlar için önemli bir konudur. Yıllık kontrolünüzün yanı sıra, kitleler veya doku kitleleri gibi endişe verici sorunları kontrol etmek için büyük olasılıkla manuel bir göğüs muayenesi alacaksınız.

Ağrılı İlişki

Ağrılı seks, bir şeyin yanlış olabileceğinin bir işaretidir. Ağrının kaynağı ister fiziksel ister doğası gereği potansiyel olarak psikolojik olsun, jinekoloğumuz cevapları keşfetmek için başlangıç ​​noktanız olmalıdır. Bu samimi hareket fiziksel rahatsızlığa neden olmamalıdır.

Vajinal Akıntıdaki Değişiklikler

Olağandışı akıntı bir enfeksiyon belirtisi olabilir. Sorunun nedenini keşfetmek için en iyi seçeneğiniz dahili bir sınavdır. Bunu görmezden gelmek veya kendi kendine tedavi etmeye çalışmak sorunu şiddetlendirebilir.

İdrar Sorunları

İdrar yaparken ağrı hissederseniz veya kan görürseniz mutlaka jinekoloğumuza görünmelisiniz. İdrarda kan veya ağrı illa ki tıbbi bir sorun değildir, ancak kesin olarak öğrenmek her zaman en iyisidir.

Anne Sağlığı

Bir OB / GYN’den bakım almak anne sağlığı için çok önemlidir. Hamileyseniz, öğrendiğiniz veya şüphelendiğiniz anda hemen randevu almanız akıllıca olacaktır. Jinekoloğumuz, her şeyin doğru yolda olduğundan emin olmak ve endişeleri gidermek için tüm hamileliğinizi izleyecektir.

Kartal Merkez , Atalar , Çarşı , Cevizli , Cumhuriyet , Esentepe , Gümüşpınar , Hürriyet , Karlıtepe , Kartal , Kordonboyu , Orhantepe , Orta , Petroliş , Rahmanlar , Soğanlık , Topselvi , Uğurmumcu, Yakacık, Yalı, Yukarı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara