preloader

Maltepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Maltepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Maltepe Kadın Doğum Uzmanı – Tüp Bebek nedir? 2021 2022 2023

Kadın hastalıkları ve jinekolojinin tıbbi uzmanlıkları yakından ilişkilidir ve sıklıkla birlikte uygulanmaktadır. Kadın hastalıkları, özellikle doğum ve doğum yapan kadınların bakımı ile ilgilidir. Jinekoloji özellikle kadın üreme sistemini etkileyenler olmak üzere kadınlara ve kız çocuklarına özgü işlev ve hastalıklarla ilgilenir. Birlikte uygulandığında, uzmanlıklar genellikle OB / GYN veya OB-GYN olarak adlandırılır.

Mezuniyet sonrası eğitim programları iki disiplini birleştirecek, böylece uygulayıcılar kadınların sağlık sorunları ile başa çıkmanın yanı sıra hamileliğin aşamalarını yönetmede ustalaşacaklar.

Konsantrasyonlar

Kadın hastalıkları ve jinekoloji alanları birbirinden farklıdır, ancak kısmen bir kadın hamile kaldığında ve hamile kaldığında bakımın devamlılığını sağlamak için sürekli olarak birbiriyle bağlantılıdır.

Doğum

Doğum öncesi, gebelik, doğum ve doğumu takip eden haftalarda bakımı içerir. Aşamalar şu şekilde tanımlanır:

  • Ön gebe kalma, hamile kalmayı düşünen kadınlara ve çiftlere danışmayı içerir. Bir kadının sağlığına yönelik riskleri belirleyerek ve değiştirerek güvenli bir hamilelik şansını optimize etmeyi amaçlamaktadır. Erkek veya kadın kısırlığının tedavisine yardımcı olmak için bir doğurganlık uzmanı da dahil edilebilir.
  • Doğum öncesi bakım hamilelik sırasında verilir ve 4. ila 28. haftalar arasında aylık planlanmış ziyaretleri, 28 ila 36. haftalar arasında ayda iki kez ve 36. haftadan doğuma kadar haftalık ziyaretleri içerir. 1
  • Yenidoğan bakımı , doğumdan hemen sonra yenidoğanlara verilen bakımı ifade eder. Bakım seviyesi, bebeğin sağlığı tarafından belirlenir ve seviye I (iyi yenidoğan doğum), seviye II (özel bakım kreş) veya seviye III (yenidoğan yoğun bakım ünitesi) olarak sınıflandırılır.
  • Doğum sonrası bakım , hem anne hem de çocuk için doğumdan hemen sonra başlar ve altı hafta veya daha uzun süre düzenli kontrollerle devam eder. 2
Maltepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Maltepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Jinekoloji

Jinekoloji, özellikle kadın üreme organlarının (yumurtalıklar, fallop tüpleri, rahim ve vajina dahil) ve göğüslerin sağlığı ile ilgilenir. Jinekologlar, gerektiğinde hem koruyucu hizmetler hem de tıbbi veya cerrahi müdahaleler sağlar.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bazı eyaletler ve sağlık sigortası şirketleri, jinekologların hem bir uzman hem de bir kadın birinci basamak hekimi olarak işlev görmesine izin verecektir .

Önleyici sağlık taramaları yaşa göre değişir ve bir pelvik muayene , mamografi , Pap smear , HPV aşısı , STD taraması ve kemik mineral yoğunluğu taramasını içerebilir .

Tedavi açısından jinekologlar genellikle aşağıdaki gibi durumları tedavi edecek veya yönetecektir:

Bu durumların çoğu, pelvik ağrı, kramplar, vajinal akıntı, anormal kanama, sık idrara çıkma ihtiyacı, idrara çıkma ile ağrı, genital yumrular, yaralar, vajinal kaşıntı veya yanma veya cinsel ilişki sırasında ağrı ile karakterizedir.

Prosedür Uzmanlığı

Kadın hastalıkları yalnızca gebe kalma, gebelik, doğum ve doğum sonrası bakıma adanmıştır. Jinekoloji, bir kadının sağlığının diğer tüm yönlerini içerir, ancak hamilelik sırasında belirli koşullar çakışabilir.

Doğum

Kadın doğum uzmanı için hasta bakımı, büyük ölçüde, trimester olarak bilinen hamileliğin aşamasına göre yönlendirilir. Tanım olarak:

  • İlk üç aylık dönem, 1. haftadan 12. haftanın sonuna kadardır.
  • İkinci üç aylık dönem, 13. haftadan 26. haftanın sonuna kadardır.
  • Üçüncü üç aylık dönem 27. haftadan gebeliğin sonuna kadardır.

Sırasında ilk üç aylık , kadın gebeliği zorlaştıran hiçbir tıbbi durumlar var olmasını sağlamak için testlerin bir pil geçirecek. Bunlar, bir STD taraması, Pap smear, idrar tahlili ve Down sendromu ve diğer konjenital bozukluklar için genetik testi içerebilir . OB / GYN’niz ayrıca teslimat için vade tarihini de tahmin edecektir.

Sırasında ikinci üç aylık , OB / Jinekoloji güvenle o hamilelik ilerlemesini sağlamak üzere durumunuzu izlemeye devam edecekti. Bu süre zarfında, doktor bebeğin büyümesini izler, fetal kalp atışını kontrol eder ve gebelik diyabeti ve nöral tüp kusurlarını tarar. 35 yaşın üzerindeyseniz veya anormal bir genetik test sonucu varsa amniyosentez yapılabilir.

Sırasında üçüncü üç aylık , sen prematüre kasılma, vajinal kanama ya da plasental sızıntı herhangi bir işaret için değerlendirilecektir olacak. Ayrıca bebeğe zarar verebilecek yaygın bir bakteriyel enfeksiyon olan B grubu streptococcus (GBS) için de taranacaksınız. Doğum yaklaştıkça, OB / GYN, bebeğin rahim içindeki pozisyonunun doğru olup olmadığını kontrol edecek veya enfeksiyondan kaçınmak için gerekli aşıları ( Tdap ve grip aşısı gibi ) sağlayacaktır.

Doğum eylemi ve doğum indüklenebilir veya doğal olabilir ve vajinal doğum veya sezaryen (sezaryen) ile ilgili olabilir. OB / GYN’niz ayrıca epidural, spinal veya kombine spinal-epidural (CSE) anestezi dahil olmak üzere uygun ağrı kesicinin sağlanmasına dahil olacaktır. 3

Doğum sonrası bakım , hem anne hem de yenidoğan için bakımı optimize etmeye odaklanır. Bu, bebeğin sağlığının değerlendirilmesini, kusur veya hastalık taramasını ve önleyici ilaçlar vermeyi içerir. Sağlık ve zindelik kontrolleri rutin olarak planlanacaktır. Doğum sonrası dönemde annenin fiziksel, sosyal ve psikolojik iyiliği de izlenecektir.

Maltepe Merkez , Adatepe , Altay , Altıntepe , Aydınevler , Bağlarbaşı , Başıbüyük , Büyükbakkalköy , Cevizli , Çınar , Dragos , Esnkent , Ferhatpaşa , Feyzullah , Fındıklı , Girne , Gülensu , Gülensuyu , İdealtepe , Küçükyalı , Yalı , Zümrütevler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara