preloader

Pendik Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Pendik Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Pendik Jinekolog ne yapar? Tüp Bebek 2021 2022 2023

Jinekologlar, kadın doğum meme ve hormonal problemler, idrar yolu ve pelvik bozukluklar ve rahim ağzı kanseri gibi kadın üreme sistemi hastalıkları, yaralanmaları veya hastalıkları konusunda uzmanlaşmıştır. Kadın hamileliği sırasında da bazen bir kadın doğum uzmanıyla çok yakın çalışırlar. Hem jinekoloji hem de obstetrik alanında sertifikalı olanlara OB / GYN doktorları denir.

Çoğu zaman özel muayenehanelerde, hastanelerde veya özel kliniklerde çalışırlar. Çoğu serbest meslek sahibidir veya bir muayenehanede diğer tıp uzmanlarıyla ortaklaşa çalışır. Bazıları ayrıca jinekolojinin tıp alanına giren lisansüstü öğrenciler için eğitimci olmayı seçiyor.

Jinekolog Nasıl Olunur

Jinekologlar doktordur. Tıp fakülteleri oldukça rekabetçidir, bu nedenle gönüllülüğe başlamak, akademik olarak başarılı olmak ve lisede ve lisans programınızda liderlik rolleri bulmak önemlidir.

Önce biyoloji, kimya veya diğer ilgili bilimler gibi bir alanda lisans derecesi kazanmalısınız. Mezun olduktan sonra tıp fakültesine kabul edilmek için lisans okulunuzun son senesinde Tıp Fakültesi Kabul Testine (MCAT) girmeniz önerilir. Tıp fakültesine kabul edildikten sonra jinekoloji uzmanlığında bir ikamet veya burs tamamlamak için 4 yıl daha akademisyen ve 3-7 yıl arasında herhangi bir yerde olabilir. Ancak o zaman jinekolojide bir doktor olarak kabul edilirsiniz.

Pendik Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Pendik Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

İş Tanımı Jinekolog

Bir jinekolog kadın sağlığını kontrol eder. Pap smear adı verilen yıllık sınavları tamamlarlar, cinsel yolla bulaşan hastalıkları (STD’ler) teşhis ederler, doğum kontrol ilaçlarını izlerler ve çoğu kez meme muayenelerini tamamlarlar. Jinekologlar genellikle cinsel ilişki, üreme organları ve bazen bir kadının idrar yolu ile ilgili tıbbi sorunları teşhis eder.

Jinekologlar hastaları değerlendirmek, teşhis etmek ve tedavi etmek için çeşitli cihazlar ve makineler kullanır. Makineler ve cihazlar, ultrasonları, endoskopları, tıbbi mikroskopları, forsepsleri, traksiyon cihazlarını ve cerrahi cihazları içerebilir (ancak bunlarla sınırlı değildir). Hastaları bireysel olarak görürler ve sıklıkla yapılan muayeneler veya prosedürlere yardımcı olmak için bir asistan veya başka bir sağlık personeli hazır bulundururlar.

Jinekologlar çoğu zaman bir hasta için hassas olabilecek samimi konular hakkında konuşurlar. Hastalarıyla yakınlık ve güvene dayalı bir ilişki kurmak önemlidir, çünkü çoğu zaman hastalar bazı endişeleri hakkında konuşurken utanabilirler veya çekingen davranabilirler.

Pendik Merkez , Ahmetyesevi , Bahçelievler , Batı , Camçeşme , Çamlık , Çarşı , Çınardere , Doğu , Dolayoba , Dumlupınar , Esenler , Esenyalı , Fatih , Fevzi Çakmak , Güllübağlar , Güzelyalı , Harmandere , Kavakpınar , Kaynarca , Kurtköy , Orhangazi , Orta , Ramazanoğlu , Sanayi , Sapanbağları , Şeyhli , Velibaba , Yayalar , Yenişehir , Yeşilbağlar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara