preloader

Sancaktepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Sancaktepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Sancaktepe bir kadın doğum / jinekoloji tüp bebek ziyareti sırasında ne olur? 2021 2022 2023

Gençlerden yaşlılara kadın kadar kadınların her yıl OB / GYN’lerini ziyaret etmeleri gerekir. Tıpkı kadınların sağlık ihtiyaçları yaşlandıkça değiştiği gibi, yıllık doğum / doğum randevuları da değişir. Bir kadının yaşamı boyunca, doğum kontrolünden menopoza kadar çeşitli konuları tartışacağız.

İşte OB / GYN’nizle bir sonraki yıllık ziyaretinizde neler bekleyeceğinizin bir dökümü.

İlk yıllar: 15-21 yaş arası

Genç kadınların 15 yaş civarında her yıl bir OB / GYN ile ziyarete başlamalarını tavsiye ediyoruz . Bazen ebeveynler bunun gerekli olduğunu düşünmez ve bazen genç kadın bu konuda endişelenir. Ancak bu yıllar genç bir kadının güvenebileceği bir kadın doğum / jinekolog ile rahat etmesi için önemlidir.15-21 yaşları arasında, yıllık ziyaret genellikle bir sınavdan çok bir sohbettir. Çoğu durumda pelvik muayene gerekli değildir ve hastalarımızı gerçekten tanımak isteriz.

15-21 yaşları arasında, yıllık ziyaret genellikle bir sınavdan çok bir sohbettir. Çoğu durumda pelvik muayene gerekli değildir ve hastalarımızı gerçekten tanımak isteriz.

Bu yaş grubundaki genç kadınlarla doğum kontrolü ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar (CYBE) hakkında konuşacağız. Hasta cinsel olarak aktif olup olmadığına bakılmaksızın. Genç kadınları, kendilerini enfeksiyonlardan ve planlanmamış hamilelikten korumak için ihtiyaç duydukları bilgilerle donatmak önemlidir. Ayrıca HPV aşısı ve evde yapılan meme muayenelerini de tartışacağız.

21 yaşında, kadınların ilk Pap testini yaptırmalarını öneriyoruz . Pap testi, rahim ağzı kanseri ve HPV testi için 21-30 yaşları arasında her üç yılda bir önerilir.

“Aile planlaması” yılları: 22-44 yaş arası

Yaşamın bu aşamasında başlayan yıllık muayene, bir göğüs muayenesi, bir karın muayenesi ve bir pelvik muayeneyi içerir. Topaklar veya ağrılı alanlar gibi anormallikleri kontrol edeceğiz ve endişeleriniz hakkında sizinle konuşacağız.

Yıllık ziyarette kan basıncınızı ve vücut kitle indeksinizi (BMI) kontrol edeceğiz. Ayrıca, Tip 2 diyabet ve bazı kanserler için riskinizi azaltmaya yardımcı olmak için aile tıbbi geçmişi, beslenme, egzersiz ve kilo yönetimi hakkında konuşacağız .

Bu yaş grubundaki hastalarımın çoğu gebeliğin önlenmesi veya gebe kalmayla ilgileniyor. Yıllık ziyarette, doğum kontrol seçenekleri , doğurganlık seçenekleri, gebelik öncesi danışmanlık ve onlar için yaşam tarzlarında ve yaşam evrelerinde en iyi neyin işe yarayacağı hakkında konuşacağız . Ziyaret sırasında genellikle bir sınav yaparız.Hamile kalmayı planlayan kadınlar için, genetik danışma veya taramaların endike olup olmadığını görmek için ortak bir yaklaşım da kullanacağız.

Hamile kalmayı planlayan kadınlar için, genetik danışma veya taramaların endike olup olmadığını görmek için ortak bir yaklaşım da kullanacağız. Yüksek tansiyon veya diyabet gibi dikkate alınması gereken tıbbi sorunlar varsa, bu sorunları hamilelikten önce düzeltmeye veya iyileştirmeye çalışabiliriz.

30 yaşından itibaren, kadınların insan papilloma virüsü (HPV) için test edilmeye başlaması önerilir. HPV, bu yaş grubunda yaygındır ve genellikle hiçbir semptomu yoktur.

Bazı HPV türleri, tedavi edilmezse rahim ağzı kanserine, genital siğillere veya ağız ve boyun kanserine neden olabilir. Artık çocukların daha genç yaşta, tipik olarak dokuz yaş civarında almaya başlaması gereken bir HPV aşısı var, ancak 30’larındaki birçok kadın bunu çocukken almamış. Aşı artık 45 yaşına kadar önerilmektedir ve sigorta kapsamında olabilir.

HPV testi, Pap testi ile aynı anda ve aynı numuneden yapılabilir. Mevcut yönergelere göre, Pap testis normal olduğu ve HPV olmadığı sürece test her üç ila beş yılda bir yapılabilir. Pap testinde herhangi bir anormallik varsa, doktor hastanın test için ne sıklıkla geri gelmesi gerektiğini belirleyecektir.

Bu yaştaki kadınların çoğu bir adet döngüsüne (bir adet) sahiptir ve birçok kadın adet dönemlerinde gelip giden yumurtalık kistleri geliştirir. Pelvik muayeneniz sırasında karnınızda bir kist veya yumru hissedersek, bunun ne olduğunu belirlemek için bir ultrason yapabiliriz. Ultrasonlar abdominal (vücut dışında) veya transvajinal (vajinanın içinde bir ultrason çubuğu ile) yapılabilir.

Genellikle hastanın ultrason yapma süresinin bitmesine kadar bekleriz – eğer bunu adetinden önce yaparsak, bunlar bir döngüden sonra kaybolabilecek fonksiyonel kistler olabilir. Adetinden sonra yaparsak ve bir kist bulursak, daha önemli bir soruna işaret edebilir.

Sancaktepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Sancaktepe Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Menopoza başlama: 45-54 yaş arası

Ortalama menopoz yaşı 50-52’dir. Hayatın bu aşamasında birçok kadın düzensiz veya ağır adet dönemleri geçirmektedir. Hormonları dalgalanma gösterebilir ve gece terlemeleri, ruh hali değişimleri ve sıcak basmaları gibi tipik menopoz semptomlarına yol açabilir .

Yıllık ziyaretinizde tüm bu konuları konuşacağız ve sonraki adımları belirleyeceğiz. Bu semptomları tedavi etmek için aşağıdakiler dahil birçok seçenek vardır:

  • Yaşam tarzı değişiklikleri (diyet ve egzersiz)
  • İlaç tedavisi
  • Hormon değişim terapisi
  • Meditasyon ve akupunktur gibi alternatif, tamamlayıcı yaklaşımlar

Bu aynı zamanda çoğu kadının bir dizi başka potansiyel sorun için düzenli taramalar yapması gereken yaştır. Mamogram, kemik yoğunluğu taraması ve kolonoskopi gibi testler, kadınların yaşlandıkça temiz bir sağlık faturası tutmalarına yardımcı olabilir.

2015 Amerikan Kanser Derneği (ACS) yönergeleri , kadınların 40 yaş yerine 45 yaşında yıllık mamografi çekmeye başladığını önermektedir. Bu değişiklik doktorlar ve hastalar arasında tartışmalıdır, bu nedenle hangi yaşta ve neyle rahat olduğunuzu belirlemek için doktorunuzla konuşun mamografi çekmeye başlamalısınız. Amerikan Kadın Hastalıkları Kongresi ve Jinekoloji (ACOG) kadınlar 40 yaşında mamogram başlamak önerir.

Kendi muayenehanemde, bir kadının ailesinde güçlü bir meme kanseri öyküsü yoksa, genellikle 40 yaşında mamografiye başlamanızı öneririz. Anne veya kardeş gibi güçlü bir aile meme kanseri öyküsü varsa, tavsiye şu şekildedir: yakınının meme kanseri olduğu yaştan yaklaşık 10 yıl önce mamografiye başlaması. Örneğin, anneniz 45 yaşında meme kanserine yakalandıysa, sizin için öneri 35 yaşında yıllık mamografiye başlamanız olacaktır.

Abdurrahmangazi, Akpınar, Atatürk, Emek, Eyüp Sultan, Fatih, Hilal, İnönü, Kemal Türkler, Meclis, Merve, Mevlana, Osmangazi, Paşaköy, Safa, Sarıgazi, Veysel Karani Yenidoğan, Yunus Emre

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara