preloader

Sarıyer Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Sarıyer Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Jinekoloğunuzu her yıl görmeniz gerekiyor mu? 2021 2022 2023

İster altı ayda bir dişlerimizi temizlettiriyor, kadın ister düzenli göz muayeneleri yaptırıyor olalım ya da bir kontrol için doktorumuza gidelim, sağlığımızın zirvesinde olduğumuzu bilmek iyi hissettiriyor. Birçoğumuz, kadın organlarımızın iyi çalışır durumda olduğundan emin olmak için sağlığımızı kontrol etme zamanı olarak yıllık jinekolojik ziyaretimize güvenmeye geldik.

Ama jinekoloğumuzu her yıl kontrol için gerçekten görmemiz gerekiyor mu? Cevap evetti, kısmen rahim ağzı kanserini taramak için düzenli Pap testleri yaptırmamızı sağlamak için. Bununla birlikte, yeni rahim ağzı kanseri tarama kılavuzları, genç kadınlar için daha az sıklıkta Pap testi yapılmasını ve birçok yaşlı kadın için Pap testi yapılmamasını önermektedir; bu, çoğumuzun artık bu yıllık sağlık ritüeline ihtiyaç duymadığı anlamına gelebilir.

Sarıyer Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Sarıyer Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Yeni Pap testi yönergeleri

2012’de ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü, Amerikan Kanser Derneği ve Amerikan Kadın Doğum Uzmanları ve Jinekologlar Kongresi (ACOG), Pap testleri hakkında aşağıdaki gözden geçirilmiş önerileri yayınladı:

Geçmişte Pap test sonuçları negatif olan 30-65 yaş arası kadınlar, beş yılda bir kombinasyon Pap ve insan papilloma virüsü (HPV) testi yaptırmalıdır.

65 yaş ve üstü kadınların prekanseröz hücre veya rahim ağzı kanseri öyküsü olmadıkça Pap testi yaptırmalarına gerek yoktur ve önceki süreçte üç ardışık negatif Pap testi sonucu veya iki ardışık negatif Pap / HPV testi almışlardır. 10 yıl.

Histerektomi geçirmiş ve artık serviksi olmayan kadınların, geçmişte rahim ağzında kanser öncesi hücreler veya üreme kanseri olmadıkça, Pap testlerine ihtiyacı yoktur.

Harvard Tıp Fakültesi’nde obstetrik, jinekoloji ve üreme biyolojisi klinik profesörü yardımcısı Dr. Martha Richardson, yeni tavsiyelerin rahim ağzı kanserinin nasıl geliştiğinin daha iyi anlaşılmasından kaynaklandığını söylüyor. “İnsanlar rahim ağzı kanserini çok hızlı geliştirmezler. İlerlemesi yıllar süren çok açık kanser öncesi aşamalar vardır” diyor.

Araştırmalar, çoğu rahim ağzı kanserinin cinsel yolla bulaşan bir virüs olan belirli HPV türlerinden kaynaklandığını göstermiştir. Dr. Richardson, rahim ağzı kanserlerinin nedenleri ve seyri hakkında şu anda bildiklerimiz göz önüne alındığında, “yılda bir Pap testi yapmak aşırıdır. Ve özellikle 30 yaşın altındaki genç kadınlar için, sık sık yapılan Pap testleri çok fazla sonuç verdi. Yayılma olasılığı olmayan durumlar için teşhis ve tedavi. “

Jinekolog ziyaretleriJinekoloğunuzu gördüğünüzde, Dr. Richardson’un verdiği bu ipuçları, ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir.Henüz yapmadıysanız, güvendiğiniz bir jinekolog bulun – ilgili sağlık sorunları ortaya çıktığında aramakta rahat hissedeceğiniz biri.Jinekoloğunuzla ziyaretler arasında iletişim halinde olun. Herhangi bir sorunuz veya sorununuz varsa, doktorunuza e-posta veya telefon edip edemeyeceğinizi sorun.Randevunuzdan önce, görüşmek istediğiniz konuların bir listesini yazın ve ziyaretinizin başında bunları doktorunuza anlatın. Doktor onları büyütmek için odadan çıkana kadar beklemeyin.İlaçlarınızı ve taramalarınızı takip edin. Doktorunuza mamogram, Pap testi, aşılar, kolonoskopi ve kemik yoğunluğu taraması yaptırıp yaptırmadığınızı söyleyin ve bir sonraki taramalarınızın ne zaman yapılacağını öğrenin.

Sarıyer Merkez , Aydınevler , Baltalimanı , Bahçeköy , Büyükdere , Camitepe , Çayırbaşı , Cumhuriyet , Darüşşafaka , Emirgan , Fatihsultanmehmet , Ferahevler , İstinye , Kazımkarabekir , Kemer , Kireçburnu , Kocataş , Maden , Ömürtepe , Pınar , Poligon , Pttevleri , Reşitpaşa , Rumelihisarı , Rumelikavağı , Şenevler , Tarabya , Yeniköy

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara