preloader

Silivri Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Silivri Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

YAYGIN JİNEKOLOJİK SORUNLAR ŞUNLARI İÇERİR:

  • Ağır dönemler veya anormal kanama 2021 2022 2023
  • Pelvik ağrısı
  • Rahim fibroidleri
  • Endometriozis
  • Vajinal akıntı

AĞIR DÖNEMLER VEYA ANORMAL KANAMA

Süreniz yedi günden fazla sürüyorsa veya akışınız adet kadın döneminiz sırasında normal yaşam tarzınızı ve aktivitelerinizi sürdürmek zor olacak kadar ağırsa, sağlık uzmanınızı görmelisiniz. Anormal veya ağır kanamanın birçok nedeni, kolayca tedavi edilebilen ve normal faaliyetlerinize hızlı bir şekilde devam etmenizi sağlayan küçük sorunlardır; ancak anormal kanamanın bazı nedenleri daha ciddi olabilir ve acil tıbbi müdahale gerektirebilir.

Her beş kadından yaklaşık biri, normal döngüsünün bir parçası olarak anormal derecede ağır adet kanaması yaşar. Buna menoraji denir. Sürekli olarak aşırı derecede ağır adet kanaması yaşıyorsanız, doktorunuzla iletişime geçin. Birçok tedavi mevcuttur ve sizin için en iyisini bulmanıza yardımcı olabiliriz.

PELVİK AĞRISI:

Pelvik ağrı, çeşitli şekillerde ortaya çıkabilen yaygın bir semptomdur. Gelip gidebilir veya sabit olabilir, pelvik bölgenin farklı bölgelerinde mevcut olabilir ve ağrı farklı zamanlarda veya belirli aktivitelerle farklı hissedilebilir. Pelvik ağrı yaşıyorsanız, belirtilerinizi görüşmek için lütfen bizimle bir randevu ayarlayın. Size ağrınız hakkında sorular sorarak sebebini daha iyi belirleyebilir ve bir tedavi planı belirleyebiliriz.

PELVİK AĞRININ YAYGIN NEDENLERİ ARASINDA ŞUNLAR BULUNUR:

Rahim fibroidleri:
Uterin fibroid, kadınların yaklaşık% 20-25’inde görülen iyi huylu, kanserli olmayan bir büyümedir. Myomlar rahim içinde veya rahim duvarları içinde oluşabilir veya rahim dışında bir gövdeye veya sapa benzer bir yapı üzerinde sarkabilirler.

Myomlar genellikle küçüktür – genellikle o kadar küçüktür ki, normal bir pelvik muayene sırasında kolayca tespit edilemezler. Ancak oldukça büyük olabilirler ve aşağıdaki gibi sorunlara neden olabilirler:

  • Ağır kanama gibi adet değişiklikleri, daha uzun veya daha sık dönemler ve artan kramplar
  • Genellikle cinsel ilişki sırasında pelviste veya alt karın bölgesinde ağrı veya basınç
  • Basınç, zorluk veya sık idrara çıkma gibi idrar değişiklikleri
  • Rektal ağrı ve / veya kabızlık
  • Kısırlık ve düşük

Myomlar en sık 30 ile 49 yaşları arasındaki kadınlarda görülür, ancak her yaşta ortaya çıkabilir. Nedeni net değil, ancak Afrikalı Amerikalı kadınların rahim fibroidleri yaşama olasılığı daha yüksek. Bir rahim fibroidiniz olabileceğini düşünüyorsanız, doktorunuza görünün.

Endometriozis:
Endometriyum, uterusun astarıdır. Bu astar, döllenmiş bir yumurtanın bir fetüse yerleşmesine ve gelişmesine izin vermek için adet döngüsü boyunca oluşur. Döllenmiş bir yumurta implante edilmediğinde, bu astar aylık adet akışınız olarak dökülür.

Bilinmeyen nedenlerden dolayı, bu dökülen doku bazen rahim dışında, en çok da karın bölgesinde sona erer. Doku hala hormonal döngünüze rahim içinde olduğu gibi yanıt verdiğinden, karındaki endometriyal doku hala parçalanabilir ve kanayabilir. Bu, karnı çevreleyen kısımlarda şişlik ve iltihaplanmaya neden olur ve zamanla yara izi ve diğer sorunlara neden olabilir. Bu süreç adet kanaması, seks ve hatta bağırsak hareketleri sırasında çok fazla ağrıya neden olabilir. Doğurganlıkla ilgili sorunlara da neden olabilir.

Şu anda endometriozisin tedavisi yoktur, ancak çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur. Endometriozis olabileceğinizi düşünüyorsanız bugün bizimle iletişime geçin.

Silivri Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Silivri Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

VAJİNAL AKINTI:

Kadınların az miktarda berrak veya bulanık beyaz vajinal akıntı yaşaması normaldir. Bu doğal salgılar vajinal dokuların nemli ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
Vajinal bölge normalde, bölgenin sağlıklı kalmasına yardımcı olan doğal olarak mevcut bakteri ve maya dengesine sahiptir. Bu denge bozulduğunda anormal akıntıya neden olabilir. Ayrıca kaşıntı, yanma veya hoş olmayan bir koku da yaşayabilirsiniz.

Bu dengeyi farklı faktörler bozabilir. Genellikle sorun, normal bir maya enfeksiyonu (kandidiyazis) gibi önemsiz bir durumdur, ancak bakteriyel enfeksiyonlar, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve hatta HIV, sık maya enfeksiyonlarına veya bir maya enfeksiyonunu yansıtan semptomlara neden olabilir.

Reçetesiz satılan tedaviler bir seçenek olabilir ve bazıları rahatlama sağlayabilir, ancak vajinal akıntı yaşıyorsanız doktorunuza görünmek de iyi bir fikirdir. Buna neyin sebep olduğunu ve sizin için en iyi tedavi planının ne olacağını belirlemenize yardımcı olabilir.

Silivri Merkez, Çanta, Merkez Köyler, Selimpaşa

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara