preloader

Tuzla Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

 Tuzla Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Tuzla Kadınlar doğum ve tüp bebekler Neden birincil2021 2022 2023

Kadınlar, jinekoloğunuzu yıllık bir sağlıklı kadın muayenesi için ziyaret etseniz bile, bir birinci basamak hekimine de zaman ayırıyor musunuz? Sadece bir öğrenci veya daha yaşlı bir yetişkin olduğunuzda değil, yaşamın tüm evrelerinde sağlık için yıllık fizik tedavi önemlidir.

Kadınlar neden yıllık fizik muayeneye ihtiyaç duyar?

“Kadınların yıllık fiziksel muayenesi olması önemlidir çünkü muayene, bir aile hekimliği veya dahiliye doktorunun sadece hastanın tam bir fiziksel muayenesini yapmakla kalmayıp aynı zamanda yaşam tarzı alışkanlıklarının tartışıldığı, tarama testlerinin istendiği bir zamandır. ve aşılar uygulanıyor ”diyor Dr. Dekle.

“Yaşam tarzı sorunları yıllık fiziksel muayeneler sırasında ele alınmaktadır ” diyor. “Hastalarımla çok zaman geçiriyorum. Kilo verme ve sigarayı bırakma seçenekleri için işe yaradığı gösterilen belirli programlardan bahsediyoruz . “

Fiziksel muayeneler, bir doktorun kişisel tarzına bağlı olarak değişir, ancak genellikle şunları içerir:

 • Hayati belirti değerlendirmesi (kan basıncı, sıcaklık, kalp atış hızı, solunum hızı)
 • Genel görünüm incelemesi
 • Aile öyküsü
 • Kalp muayenesi
 • Akciğer muayenesi
 • Nörolojik muayene
 • Dermatolojik muayene
 • Baş ve boyun muayenesi
 • Ekstremite muayenesi
 • Göğüs muayenesi (kadınlar için)

Birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcıları ayrıca anemi, böbrek veya karaciğer hastalığı, diyabet ve yüksek kolesterol gibi durumları taramak için kan testleri isteyebilir. Yaşa uygun seviyelerde, kolonoskopi ve mamogram gibi tarama testleri sipariş ederler.

Ayrıca yüksek tansiyon , diyabet , astım ve yüksek kolesterol gibi yaygın durumları yönetme konusunda uzmanlığa sahiptirler ve sıklıkla hastalarının gördüğü uzmanlar arasında bakımı koordine ederler.

Dr. Dekle, “Sadece size bakmakla kalmıyoruz, bizim işimiz de görmeniz gereken tüm uzmanlar arasında bakımınızı koordine etmektir” diye açıklıyor Dr.

Birinci basamak doktorlarının sık sık alt uzmanlara sevk ettiğini, ardından sevk eden doktorlardan ne yapıldığına dair mektuplar aldıklarını ve bir hastanın bireysel bakımını tartışmak için telefon görüşmeleri yaptığını söylüyor.

Dr, “Bir ortak olarak rolümü görüyorum ve hasta sağlık durumu hakkında ne kadar bilgilendirilirse, yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için o kadar motive oluyor” diyor Dr.

Tuzla Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları
Tuzla Kadın Doğum Uzmanı 0532 173 4989 Tüp Bebek Fiyatları

Kadınlar neden yıllık jinekolojik muayeneye ihtiyaç duyar?

Tam vücut muayeneleri önemliyken, Dr. hastaları OB / GYN’ler gibi uzmanların bilgilerinden yararlanmaya teşvik ediyor. Jinekologlar , aşağıdaki gibi sağlık sorunlarını ele alabilir:

 • Doğurganlık sorunları
 • Doğum kontrolü
 • Kanseri önleme
 • Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar

“Pelvik muayeneler, Pap smear’lar, adet düzeni ve doğum kontrolü konusunda ekstra eğitimleri var” diyor. “Bu ilişkiye sahip olmanın ve uzmanlıklarından yararlanmanın önemli olduğunu düşünüyorum.”

Dr. Cook, kendisinin ve meslektaşlarının, kadınların farkında olması gereken ve hayatın her aşamasında bunlarla ilgilenmek için orada bulunmaları gereken önemli sağlık sorunlarını ele aldıklarını açıklıyor .

Cook, “Bir kadın, hangi yaş grubunda olduğuna bağlı olarak çeşitli nedenlerle OB / GYN’sini görmelidir” diyor. “Klinik bir meme muayenesine, rahim ve yumurtalıklarının iyi olduğundan emin olmak için pelvik muayene, Pap smear ve cinsel yolla bulaşan hastalık taramalarına ihtiyacı olabilir. Doğum kontrolüne ihtiyacı varsa, seçeneklerini tartışabiliriz. Hamile kalmak istiyorsa, genetik testler ve doğum öncesi vitaminler hakkında konuşmak için iyi bir zaman. Bir hasta kanserden endişeleniyorsa – örneğin, annesi meme kanserine yakalanmışsa – taramalara ne zaman başlaması gerektiğine biz karar vereceğiz. “

Her iki sınava nasıl hazırlanılır?

Doktorunuzu görmeden önce bilmeniz gereken en önemli şey şudur:

 • Geçmiş tıbbi ve cerrahi geçmişiniz
 • Aşılamalar Eğer vardı ve bunları varken
 • Yaşınız uygunsa, son mamografinizi ve kolonoskopinizi ne zaman yaptırdınız?

Dr. Dekle, “Mamografi veya röntgende bir anormallik varsa, bunun kayıtlarını getirmek çok yararlıdır” diyor. “Hastaları, doktorlarından laboratuvar çalışmalarının kopyalarını veya önemli görüntüleme testlerinin kopyalarını istemeye teşvik ediyorum.”

Doktorunuza sormak istediğiniz sorularınız varsa, bunları önceden yazmanız yararlı olacaktır, böylece ofise ne zaman geldiğinizi unutmazsınız. Hem birincil doktorunuz hem de OB / GYN, sorularınızı yanıtlamak ve optimum sağlıkta olduğunuzdan emin olmak için oradadır. 

Tuzla Merkez, Akfırat, Aydınlı, İçmeler, İstasyon, Mimarsinan, Orhanlı, Tersaneler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Hemen Ara